Екологічна акція

"Велика біда від маленької батарейки"

Одна пальчикова батарейка забруднює шкідливими металами 400 літрів води

/Files/images/SAM_3896.JPGПроблема з використаними батарейками, перегорілими люмінесцентними лампами стає все більше актуальною. Як правило, ми викидаємо їх на смітники, а що буде далі — не хвилює. А між тим, це бомба сповільненої дії, адже одна пальчикова батарейка забруднює шкідливими металами 400 літрів води або 20 квадратних метрів грунту, адже батарейки й акумулятори містять небезпечні для людини й навколишнього природного середовища метали та хімічні речовини.

При потраплянні в загальні відходи вони не знешкоджуються методами утилізації звичайного сміття й /Files/images/SAM_3898.JPGпотребують окремого оброблення для їхнього знешкодження. Тому такою важливою темою є збирання й переробка відпрацьованих хімічних джерел струму.

В Європі насправді є лише три заводи, які мають потужності переробляти батарейки. Один із них — у Німеччині, другий — у Франції. І з вересня 2011 року третій відкрився в Україні — Львівське державне підприємство «Аргентум». Щоправда, сьогодні щодо його діяльності є дуже багато запитань. Через низький рівень організації збору батарейок в Україні об’єми перероблення дуже низькі.

/Files/images/SAM_3899.JPGНа підприємстві готові переробляти до тонни батарейок за день, тоді як за шість місяців роботи поки що не зібрали навіть півтонни цього «добра». Головне, кажуть, — налагодити процес збору. «Як переробляти — знаємо, але немає що переробляти».

Учні та батьки! Приносьте до закладу відпрацьовані батарейки та акумулятори (побутові).

/Files/images/SAM_3900.JPG

Долучайтеся до збереження ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА!!!

Кiлькiсть переглядiв: 960

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.