Відповідно до вимог «Правил експлуатації вогнегасників»

3.1. Вогнегасники слід розміщувати у легко доступних і помітних місцях, а також поблизу місць, де найбільш імовірна поява осередків пожежі. При цьому необхідно забезпечити їх захист від дії сонячних променів, опалювальних і нагрівальних приладів, а також хімічно агресивних речовин (середовищ), які можуть негативно вплинути на їх працездатність. Вогнегасники в місцях розміщення (у середині будинків і приміщень, біля входів або виходів з них, у коридорах) не повинні створювати перешкоди під час евакуації людей.

3.2. Переносні вогнегасники розміщують шляхом навішування за допомогою кронштейнів на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника і на відстані від дверей, достатній для їх повного відчинення, або встановлюють у пожежні шафи пожежних кранів, на пожежні щити чи стенди, підставки чи спеціальні тумби.

3.3. Розміщення вогнегасників за допомогою кронштейнів на вертикальні конструкції, установлення їх у пожежних шафах або тумбах має бути виконано таким чином, щоб забезпечувати можливість прочитування маркувальних написів на їх корпусах.

3.4. На транспортних засобах переносні вогнегасники розміщують у кабіні біля водія в легкодоступному для нього місці і встановлюють за допомогою кронштейнів згідно з ГОСТ 12.2.037-78 повинна надійно утримувати вогнегасник, не закривати своїми елементами маркувальні написи на його корпусі, бути зручною для встановлення і оперативного вогнегасника. Вогнегасники, які розміщують поза кабіною, потрібно захищати від впливу атмосферних опадів, сонячних променів і бруду. Згідно з НАПБ В.01.054-98/510 забороняється зберігання вогнегасника в багажнику легкового автомобіля, кузові вантажного автомобіля та інших місцях, доступ до яких обмежений.

3.5. Вогнегасники, які розміщуються поза межами приміщень або неопалювальних приміщеннях та не призначені для експлуатації за температури нижче 5С, на холодний період року необхідно переносити в придатне для їх зберігання приміщення. У таких випадках на пожежних щитах та стендах повинна розміщуватись інформація про місце розташування вогнегасників.

3.6. Вогнегасники повинні розміщуватись з урахуванням зручності їх обслуговування, огляду, користування, а також досягнення найкращої видимості з річних точок захищуваного простору. Підходи до місця розташування вогнегасника мають бути завжди вільними.

3.7. Для зазначення місцезнаходження вогнегасників на об`єктах повинні встановлюватись вказівні знаки згідно з ГОСТ 12.4.026-76. Знаки розташовують на видних місцях на висоті 2.0-2.2 м від рівня підлоги як у середині, так і поза приміщеннями.

3.8. У приміщеннях, у яких немає постійного перебування працівників, вогнегасники слід розміщувати ззовні приміщень або біля входу до них.

3.9. У приміщення, у яких працівники перебувають постійно, вогнегасники потрібно розміщувати в середині приміщень, запобігаючи створенню перешкод для евакуації людей.

Як споживачеві перевірити якість технічного обслуговування вогнегасників?

  1. Звертайте увагу на зовнішній вигляд вогнегасника. Він повинен бути як мінімум - чистим.
  2. Перевіряйте наявність тиску на порошкових закачних вогнегасниках.
  3. Перевіряйте вуглекислотні вогнегасники шляхом зважування визначення відповідності маси заряду - інформації на етикетці.
  4. Вимагайте проведення вибіркових випробувань вогнегасників - спільно з співробітниками ПТОВ (пункту технічного обслуговування). Таким чином, ви визначите якість проведеного технічного обслуговування (а може там тільки наклейки поміняли?!....)
  5. Перевіряйте наявність етикеток по обслуговуванню вогнегасника і пломб.
  6. Звертайте увагу на цілісність випускних шлангів і розтрубів (якщо є тріщини на шлангах і сколи на розтрубах - вимагайте їх заміну на нові).
Кiлькiсть переглядiв: 1858

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.