Широко відомі слова Антуана де Сент-Екзюпері: “Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування”.

Але для декого ця розкіш перетворюється на муку (якщо людина надто сором’язлива і невпевнена в собі). Зустрічаються і “генії” у спілкуванні – люди, які в тій чи іншій ситуації інтуїтивно знаходять правильні прийоми контакту.

Перевірте свою комунікабельність за допомогою цього тесту. Кожна відповідь “так” оцінюється в 2 бали,” іноді”– 1, “ні” - 0.
1. Завтра у вас важлива зустріч. Ви постійно думаєте про неї, можливо, довго не можете заснути?
2. Ви приїхали у чуже місто, де живуть ваші родичі. Зупинилися у одного з них, інші теж знають про ваш приїзд, і не можна не відвідати їх. Ви відкладаєте візити до останнього моменту?
3. Вам запропонували бути ведучим на святі. Ви задоволені?
4. На вашому життєвому шляху виникли певні труднощі. Ви можете про це розповісти малознайомій людині?
5. У вас поганий настрій. А на вулиці до вас підходить незнайомець і просить показати дорогу. Ви відповідаєте роздратовано?
6. До старих неприємностей додалась сварка з батьками. Чи поясните ви її тим, що батьки і діти ніколи не можуть зрозуміти один одного?
7. Знайомий позичив у вас невелику сумму грошей і забув про це. Ви нагадаєте йому про борг?
8. В їдальні ви отримали не зовсім свіжу булочку. Ви будете влаштовувати сварку з цього приводу?
9. В маршрутному таксі навпроти вас сидить людина, явно налаштована поговорити. Ви відповідаєте на запитання сухо, не маючи великого бажання продовжувати розмову?
10. В магазині черга – дають потрібну вам річ. Будете стояти?
11. Ваші друзі посварилися. Обидва приходять до вас: розсудити, хто правий. Ви візьметеся за роль суді з великою охотою?
12. Ви любите Pink, а ваша приятелька вважає її вульгарною. Їй подобаються фільми Тарковського, а ви віддаєте перевагу американським комедіям. Її думку ви категорично відхилите, визнаючи тільки свій смак?
13. На перерві ви почули як ваші ровесники обговорювали події з життя відомої людини. Напередодні ви дивилися телепередачу за її участі і помітили деякі неточності в розмові. Ви проінформуєте їх?
14. Приятель просить вас перевірити твір чи задачу з алгебри. Прохання викличе у вас невдоволення?
Тепер підрахуйте бали
26-28 балів
Назвати вас комунікабельним неможливо. Ви явно надаєте перевагу усамітненню, хоча самі себе за це караєте. Всі колективні справи вас дратують, і при кожному зручному випадку ви намагаєтесь від них ухилитися. Зрозуміло, що це не сприяє вашим контактам з оточуючими, які поступово віддаляються від вас. Подумайте, може, справа не в тому, що ви не бажаєте бути у колективі, а у вашому небажанні йти на зустріч людям.
24-25 балів
Ви не дуже говіркий, у всякому разі першим розмову навряд чи розпочнете. Приятелів у вас небагато, хоча один друг є, який пробачає вам вашу деяку замкнутість розуміючи що це неголовне. Перехід на інше місце навчання вас лякає – через необхідність нових контактів. Втім, буває, що захопившись справою, ви стаєте комунікабельною людиною. Ось такий стан і прагніть підтримувати.
19-23 балів
Ну що ж, ви достатньо комунікабельний і в незнайомій компанії почуваєте себе в своїй тарілці. Нові знайомства вас не бентежать, але це не означає, що ви будете їх завжди продовжувати. В розмові ви можете вільно вставити свої “п’ять копійок”, однак в дискусії вступаєте рідко.
14-18 балів
У вас з комунікабельністю все в нормі. Ви уважно вислуховуєте кожного нового співрозмовника. До ваших переваг потрібно віднести і те, що ви доводити свою думку, аргументуючи, без суперечок. Нові контакти даються вам легко і просто. Якщо щось вас і дратує то це багатослівність, метушливість, екстравагантність. Хоча і в цих випадках ви вмієте стриматися.
9-13 балів
Так, у некомунікабельності вас не дорікнеш. Вам не заважало б трохи зменшити допитливість, дещо менше говорити, а головне – менше висловлюватися з будь-якого приводу. Визнайте, ви любити бути у центрі уваги. Відмовляти в проханнях ви не вмієте, навіть коли виконати не в силах. Чому вам не заважало б повчитися, то це ретельності і вмінню не пасувати перед труднощами. Однак якщо ви побажаєте, то зможете себе примусити не відступати, довести почату справу до кінця.
4-8 балів
Про таких, як ви, кажуть “свій хлопець”. Спілкуватися, бути на людях – ваша потреба. Жодну справу повз себе не пропустите, особливо якщо робити нічого, а тільки можна посперечатися. Вступаєте в розмову ви обов’язково, навіть коли зовсім не уявляєте про що йде мова. Розпочати справу для вас важливіше, ніж її закінчити. Оточуючі відносяться до вас доброзичливо, але з деяким сумнівом. Трохи більше самокритики вам би не завадило.
3 і менше
Спілкування з вами вимагає деяких зусиль. Ваша балакучість, можливо, і не викликала б протесту, якби ви не прагнули бути судею в справах, на яких, правду кажучи, не дуже розумієтесь. Активність, терплячість, стриманність не входять в число ваших позитивних рис, а ось образливі ви через міру. Подумайте про те, що кожен характер, в тому числі і свій, можна покращити.

Рекомендації щодо вирішення проблем

у спілкуванні з однолітками

Дотримуйся наступних принципів!
Досить часто хлопці й дівчата потрапляють у ситуації, коли їм важко зробити перший крок до знайомства, особливо, із людиною протилежної статі, перший крок до примирення. За цим стоять глибокі переживання: страх, роздратування, несподівана агресивність. Усе це може ускладнювати життя. Але при бажанні завжди можна знайти вихід.

Пам'ятай!
1. Найважливішим є саме перший крок. Тому, якщо ти хочеш познайомитися чи помиритися, йди першим назустріч людині, не чекай і не думай, що це повинна зробити вона.
2. Посміхайся! Твоя посмішка свідчить про добрі наміри.
3. Частіше називай ім'я співрозмовника. Для кожного звук власного імені найсолодший і найважливіший звук людської мови.
4. Проявляй щиру зацікавленість.
5. Інтонацією, виразом обличчя, позою покажи зацікавленість.
6. Намагайся знайти цікаву тему для розмови. Розмова «ні про що», про футбол, погоду, фільм теж може дати хороший результат. Важливо те, що контакт уже відбувся.
7. Налаштовуйся на людину, уважно слухай її. Слухати набагато важче, аніж говорити самому. Уважно спостерігай за іншими, намагайся якомога глибше зрозуміти повідомлення (те, про що говорить інший), запам'ятовуй почуте, перед тим як дати відповідь.
8. Слова не обов 'язково найважливіші елементи повідомлень. Ми спілкуємося навіть тоді, коли мовчимо.
9. Будь відкритим, випромінюй тепло, і воно повернеться до тебе.

Шляхи попередження, подолання конфліктів

Щоб уникати конфліктів або переборювати їх, можна користуватися безвідмовним методом – спілкуванням.

  • Стежити за тим, щоб у вас або в іншої людини не було прихованих настанов або припущень. Обговорюйте їх відкрито.
  • Намагайтеся спілкування робити більш відкритим, говоріть дипломатично.
  • Уникайте непорозумінь, якщо вам щось незрозуміло, то просіть пояснити.
  • Навчіться правильно слухати. Виявляйте при цьому зацікавленість і повагу до того, хто говорить.
  • Виявляйте співчуття і давайте зрозуміти, що його почули і зрозуміли.
  • Виявляйте свої бажання й почуття у ввічливій формі.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ

Дізнайся якомога більше про різні професії (інформація від вчителів, батьків, знайомих, з літератури, Інтернету та інших джерел), щоб було з чого вибирати.
Склади для себе оглядову схему для орієнтації в світі професій. Не забудь включити в неї інформацію про основні вимоги, які ставить професія до особистих якостей людей.
Збери інформацію про те, які професії користуються попитом сьогодні на ринку праці, і які будуть потрібні через 3-5 років.
Розглянь можливості і обмеження, які обумовлені особливостями твоєї сім'ї, а також можливості і обмеження, обумовлені твоїми особистими якостями.
Визнач для себе головні цілі: ким хочеш стати, яку роботу хочеш виконувати, чого досягти в житті?
Оціни свої ресурси: здібності, нахили, особливості характеру і темпераменту. Не забудь проконсультуватись з лікарем, щоб не вибрати професію, яка тобі протипоказана за станом здоров'я.
Співстав свої ресурси і вимоги, які пред'являє обрана тобою професія до людини; в ідеалі вони повинні співпадати.
Вибери навчальний заклад, в якому ти зміг би отримати обрану професію.
Підбери запасні варіанти цілей і шляхів їх досягнення на випадок виникнення нездоланних перешкод.
Обдумай свій вибір ще раз, оціни кожний свій крок.
Звернись за консультацією до спеціаліста-профконсультанта, психолога якщо на якомусь етапі вибору професії у тебе виникли труднощі.

Як уникнути Інтернет-залежності

• Захоплюйтеся чимось

Відвідуйте різні секції, гуртки та займайтеся спортом, музикою, танцями, співом і т. інше. Займіться разом з другом (подругою) фізичними вправами. Поспіть замість того, щоб сидіти в Інтернеті. Знайдіть якесь цікаве заняття, яке стане для вас альтернативою мережі.

• Поповніть запас ваших знань

Напевно, у вас удома накопичилося багато книжок, які ви давно хотіли прочитати. Займіться цим. Почитайте енциклопедію замість перегляду Вікіпедії. Таким чином ви не тільки відволічетеся від Інтернету, а й займетеся самоосвітою.

• Допоможіть з домашніми справами

Ваші родичі будуть раді, якщо ви, замість того щоб сидіти в чаті або на форумі, допоможете їм прибрати в будинку, сходити за покупками, приготувати вечерю тощо. Ви зможете навчитися контролювати себе, вибираючи між Інтернетом і домашніми обов'язками. До того ж, ваша сім'я буде вам щиро вдячна.

• Заплануйте сімейний вечір

Замість того, щоб дивитися телевізор, сидіти за комп’ютером або проводити час поодинці, зберіться всією сім’єю, повечеряйте, а потім знайдіть спільну розвагу, наприклад, пограйте в настільну гру.

• Встановіть ліміт часу роботи вашого комп'ютера

Визначте, скільки разів на тиждень вам необхідно виходити в Інтернет. Використовуйте таймер. Перш ніж сісти за комп'ютер, встановіть на таймері 30 хвилин. Сигнал нагадає вам, скільки часу ви провели за комп'ютером. Вимикайте комп'ютер, якщо у вас немає необхідності в ньому.

• Не їжте, сидячи за комп'ютером

Харчування в окремому місці допоможе вам відволіктися від режиму он-лайн та збереже здоров’я.

Кiлькiсть переглядiв: 1636

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.