ЗВІТ про роботу органів учнівського самоврядування за 2019-2020 н.р.
Робота учнів у міністерствах учнівського самоврядування сприяє соціалізації підлітків, виховує почуття господаря гімназії, класу, вмінню співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму.
Працювали органи учнівського самоврядування – усі 6 міністерств.
Зокрема, робота міністерства внутрішніх справ, охорони і порядку та міністерства інформації направлялася у русло підтримання у закладі дружніх стосунків між різними групами учнів за віком та статтю, матеріальним достатком, а також зі збереження шкільного майна, чергування по гімназії.
Багато уваги міністерства приділяють питанню налагодження дисципліни учнів. Поряд з традиційними формами роботи міністерства інформації випускались бюлетені, випуски телевізійних новин «Гімназійний кур’єр», проводились виставки, концерти, конкурси фото та відеоаматорів).
Вийшло друком 8 випусків альманаху «Знання – це сила!» за участю педагогів та учнів гімназії.
У вересні Ковальов Іван, президент правління учнівського самоврядування, організував участь учнів 9-10 класів у Першому «Екопікніку», головною метою якого було створення консолідованої спільноти небайдужих для екологічних змін нашого міста. «Екопікнік» відбувся в рамках святкування Дня міста в Ковалівському парку. У заході взяли участь 9 учнів ГНТН.
14 вересня, напередодні святкування Дня міста відбувся плогінг у , який став своєрідним подарунком від небайдужих громадян.До них долучилися й учні ГНТН, дев’ятикласники, яких запросив взяти участь президент учнівського самоврядування – Іван Ковальов. Організатори плогінгу – Міжнародний молодіжний рух School Recycling Місце проведення невипадкове – це «легені міста» – Лісопарковий ліс.
Наприкінці вересня представники міністерства інформації провели вікторину на знання історії та сучасності гімназії для нових учнів – 5-1 та 5-2 класів.
У жовтні 2019 року представники міністерства охорони здоров’я, спорту та Червоного Хреста ініціювали проведення ІІ турніру з шахів у ГНТН. За два тижні у іграх взяли участь два десятки гравців.
Наприкінці жовтня представники міністерства освіти організували участь учнів ГНТН у Всеукраїнській благодійній акції «Happy Гав для Сірка» по збору корму для безпритульних котів і собак. Під час акції учні зібрали понад 20 кг корму, за що отримали подяку від благодійного фонду «Щаслива лапа».
До свята англомовних країн Хеловіну представники міністерства інформації організували у ГНТН проведення вікторини для учнів 5-х, 6 та 7 класів. Переможці отримали призи, а найактивніші учні взяли участь у квесті, що проходив під егідою громадської організації «Єдина родина» сумісно з учнівським самоврядуванням ГНТН. Квест проводився у Центрально-українському державному будинку художньої та технічної творчості.
3 грудня 2019 року, за ініціативи Ковальова Івана учні, працівники та батьки учнів ГНТН вперше взяли участь у глобальній акції «#Щедрий Вівторок». У цей день мільйони людей, сотні бізнес-корпорацій, тисячі некомерційних організацій стають частиною благодійного руху #GivingTuesday. Учасники роблять добрі справи, влаштовують акції на користь некомерційних організацій і стають благодійниками. У цей день було зібрано 9 пакетів з одягом та 10 пакетів з продуктами, які були завезені по адресам людей, які потребують сторонньої допомоги.
Представники міністерства внутрішніх справ, охорони і порядку організували участь учнів старших класів у Всесвітнього Марафоні — щорічній глобальній правозахисній події, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року Марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою. Учні 10 та 11 класів підписали такі листи.
У листопаді, на запрошення Ковальва Івана, до закладу завітали працівники Кіровоградського художнього музею, які провели три майстер-класи для учнів 5-1, 5-2 та 6 класів з виготовлення символу наступного року.
У першій половині грудня 2019 року відбулася традиційна благодійна акція шкільного самоврядування - «Рука допомоги» по збору одягу, взуття, іграшок, канцтоварів, книжок та цукерок для дітей, які дуже потребують такої допомоги.
16 та 17 грудня 2019 року, речі та кондитерські вироби, які учні та працівники ГНТН принесли до школи у якості благодійної пожертви, були передані у три комунальні заклади:
· КЗ «Дитячий будинок «Наш дім» Міської ради м. Кропивницького» для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, відібраних судом від батьків.
· КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей з притулковими групами» Кіровоградської обласної ради
Знято та змонтовано 21 відеофільм про навчання та дозвілляучнів ГНТН:
· «Свято першого дзвоника - 2019»;
· «День самоврядування – 2019»;
· «День працівників освіти»,
· «Привітання до Дня працівників освіти – 2019»;
· «ХХVІ фестиваль «Золота осінь Славутича»;
· «Одеса – місто у моря»;
· «Гості у ГНТН»;
· «Південна Пальміра»,
· «День працівників освіти»;
· «ІХ Міжнародний дитячо-молодіжний фестиваль «Фолькові інспірації»;
· «Посвята у гімназисти учнів 5-х класів»;
· «Сніданок Директорії»;
· «Подорож до Кракова»;
· «Козацькі розваги - 2019»;
· «Почесна варта біля Верховної Ради України»;
· «Про гурток робототехніки»;
· «Новорічна подорож до Києва учнів 5-1 класу»;
· «Різдвяна подорож до Києва учнів 5-2 та 6 класів»;
· «Команда «RoboLegion» на відбірковому турнірі у Кропивницькому»;
· «А тюльпани квітнуть…»;
· «Останній дзвоник 2020».
Міністерство культури керувало підготовкою багатьох свят: «Першого дзвоника», «Посвяти у гімназисти», «Козацькі розваги», новорічних заходів, концерту до Дня 8 березня, створення відеофільму «Останній дзвоник у ГНТН 2020», 3 випусків «Гімназійного кур’єру».
Члени міністерства охорони здоров’я, Червоного Хреста та спорту проводили рейди, зокрема «Запізнення»; разом із медичною сестрою перевіряли зовнішній вигляд учнів та наявності засобів особистої гігієни. дітей».
Представники самоврядування допомагали організовувати вчителю фізичного виховання спортивні змагання у гімназії та під час організованих виходів та виїздів за межі закладу. У вересні – грудні відбулись подорожі за Маршрутом вихідного дня:
· Екскурсія учнів 9 класу до Національного дендрологічного парку «Софі́ївка», м.Умань, Черкаська область;
· Екскурсія учнів 9 класу до Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», Черкаська область;
· Екскурсія учнів 5-1 класу до «Зерноленду», Черкаська область;
· Екскурсія учнів 5-2 та 7 класів до м.Черкаси;
· Екскурсія учнів 5-2, 6 та 9 класів до Національного музею-заповіднику українського гончарства у с.Опішня, Полтавської області;
· подорож до Одеси «Одеса – місто у моря» (5-1 кл.);
· подорож до Одеси «Південна Пальміра»» (5-2 кл.);
· подорож до Львова та Кракова «Міста-побратими» (7 кл.);
· подорож до Києва для участі з метою профорієнтації - відвідування ВНЗ столиці України.
Залучаючи учнів до надбань світової культури, науки, різних сфер мистецтва, музики, живопису, архітектури, знайомлячись з національними традиціями та звичаями, прищеплюючи культуру поведінки, вихователі організували відвідування 26 музеїв та виставок.
У 2019-2020 н.р. учні ГНТН взяли участь у фестивалях та конкурсах:
· ІХ Міжнародному фестивалі «Фолькові інспірації», Лодзь, Польща (керівник команди - Ліфер О.А.). Учениця 8 класу Соколова Єлизавета посіла ІІ місце, а учень 8 класу Бондаренко Іван – ІІІ місце у номінації «Фото»;
· IV Міжнародному культурному проекті «ByFest», який пройшов у м.Мінськ, Республіка Білорусь. Дві фотороботи Рассказова Даніїла, учня 11 клас, посіли І місця, Тимченко Марія, 8 клас, - ІІ місце, Левченко Анастасія, 6 клас, - ІІІ місце;
· І Міжнародному культурному проекті «Open MoloFantasy» який пройшов у м.Молодечне, Республіка Білорусь. Фотороботи Задорожного Костянтина, учня 10 класу, посіли І місце, а Рассказова Даніїла, 11 клас, - ІІІ місце;
· ХХVІ Міжнародному дитячому фестивалі дитячої демократії, творчості та преси «Золота осінь Славутича 2019», місто Славутич, Київської області (керівник команди - Ліфер О.А.). Команда: Рассказов Даніїл, Таран Кирил, Шарпінський Назарій.
· ІV Міжнародному фестивалі робототехніки «FERREXPO ROBOT FEST». Горішні Плавні, Полтавської області (керівник команди – Єрмаков Д.О.). Команда: Старенька Катерина, Полонська Катерина, Задорожний Костянтин. Старенька Катерина - вийшла до 1/8 фіналу.
· Фестивалі «BestRoboFest», м.Дніпро (керівник команди Єрмаков Д.О.) Команда: Комін Іван, Тимченко Марія, Старенька Катерина. Комін Іван, Тимченко Марія - посіла 5 місце;
· Фестиваль з робототехніки «Vinnytsia RoboCamp» (керівник команди – Єрмаков Д.О.). Команда: Старенька Катерина, Полонська Катерина, Гарбар Матвій.
· Міському конкурсі малюнків «Моє рідне місто». І місце посіла робита Ільницької Варвари, учениці 9 класу, ІІ місце - Почтар Крістіна, учениця 7 класу. ІІІ місце - робота Княгницького Даниїла, учня 5-2 класу.
· Медіа-фестивалі «BEST WEEKEND FEST» Київського університету культури.
· ІV Міжнародному фестивалі-конкурсі талантів «Твоя мрія» Куліковська Софія, учениця 6 класу, посіла І місце у номінації «Вокал».
· XVII Міжнародному конкурсі-фестивалі “Прес-весна на дніпрових схилах» (дистанційно), 15 учасників. ІІІ місце у номінації «відео» конкурсу «Інфоманія» виборов учень 5-2 класу Цертій Андрій.
· Міжнародному фестивалі-конкурсі «Together for future», м Румбурк, Чеська Республіка, дистанційно, 3 учасника.
Нажаль карантин та інші заходи з попередження захворюваності на коронавірусну інфекцію не дали можливості реалізувати усе заплановане.
Коментарi