1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми

Додаткова інформація

У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня було офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІД. В цей день уряди звітують перед своїми народами про протидію епідемії ВІЛ/СНІД.

Уперше Всесвітній день боротьби зі СНІД відзначався 1 грудня 1988 року. За час, що минув, 1 грудня стало однією із визначних дат, яка щороку відзначається по всьому світу. У 2003 році Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ, виступила з ініціативою змінити назву Дня 1 грудня з «Дня боротьби зі СНІД» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.

За оцінками Міністерства охорони здоров’я України, станом на кінець 2007 р. поширеність ВІЛ серед дорослого населення України (віком 15-49 років) складає 1, 63%, а це означає, що в Україні найбільш сувора епідемія ВІЛ/СНІДу в Європі та Співдружності Незалежних Держав. За даними українського СНІД-центру, лише близько 4% людей добровільно проходили тестування на ВІЛ (якщо не брати до уваги вагітних та хворих, які тестуються в обов’язковому порядку) і наразі знають свій ВІЛ-статус.

/Files/images/cd4e6-230.jpg На тлі позитивних світових тенденцій в Україні епідемія ВІЛ далі поширюється найшвидшими темпами у Східній Європі.

Про це заявили представники програма ООН UNAIDS в Україні з нагоди Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД, передає ВВС.

Щодня від СНІДу в Україні помирає в середньому 7 людей. Але неурядова організація Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні вважає, що на тлі подальшого зростання епідемії ВІЛ/СНІД, темпи росту поширення СНІДу в Україні трохи знизилися.

Так, за першу половину 2009-го року зафіксовано 2214 нових випадків СНІДу, у той час як за аналогічний період 2008-го року було зареєстровано 2297 таких випадків. Смертність від СНІДу за аналогічний період також знизилась майже на 8% (з 1370 до 1262 випадків).

Наразі в Україні, за даними ООН, заражені, щонайменше, 1,6% дорослого населення, повідомляє Радіо Свобода.

За даними Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД, лікування антиретровірусними препапаратами отримують 14 256 українців.

Дані UNAIDS про ВІЛ/СНІД в Україні

Оцінка кількості людей, що живуть з ВІЛ: 440 000 (340 000 - 540 000)

Показник поширеності серед дорослих віком 15-49 років:

1,6% (1,2% - 2%)

Дорослі у віці 15 років і старші, що живуть з ВІЛ:

430 000 (330 000 - 530 000)

Жінки у віці 15 років і старші, що живуть з ВІЛ:

190 000 (140 000 - 230 000)

Число смертей в результаті СНІДу:

19 000 (14 000 - 25 000)

Але за оцінками фахівців лише третина ВІЛ інфікованих в Україні знають, що вони є носіями вірусу імунодефіциту і тому можуть бути чинниками поширення хвороби.

Міжнародні установи та неурядові організації закликають українську владу працювати над інформуванням населення про загрози, а також усувати дискримінацію уражених ВІЛ інфекцією.

Активісти вказують, що дискримінація ВІЛ інфікованих не лише порушує їхні людські права, але й змушує людей замовчувати хворобу, а це може сприяти її поширенню.

Всесвітня організація охорони здоров'я має нові вказівки стосовно лікування пацієнтів з Вірусом імунодефіциту людини, що може вдвічі збільшити кількість людей, яким дають антиретровірусні препарати.

ВООЗ рекомендує, щоб лікування починалося на рік-два раніше ніж рекомендується зараз, оскільки нові дослідження виявили, що такий крок, хоч і коштуватиме багато грошей, все ж може значно збільшити шанси інфікованих на виживання.

Це означає, що загалом у світі додатково від трьох до п'яти мільйонів людей матимуть право на такі ліки.

Також організація каже, що ВІЛ-позитивні вагітні жінки та матері повинні приймати антиретровірусні препарати, щоб зменшити ризик передачі вірусу дітям.

Презентація "ВІЛ-СНІД - виклик людству"

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 2931

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.