ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД НІМЕЦЬКО - ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

/Files/images/9-травня-2.jpg28 жовтня 1944 рік, цей день назавжди залишиться в пам’яті нашого народу. Більше ніж 60 років віддаляє нас від буремних воєнних подій. Для історії не багато, а для людини – майже все життя.
Україна стала іншою. І все одно минуле завжди з нами, в нас самих.
Уже багато часу спливло, відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов на нашу землю довгожданий мир, оплачений найвищою ціною людського життя.
/Files/images/den-vyzvolennya.jpgВідлітають мов журавлині ключі, роки у вічність... Літа не зітруть в народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за Батьківщину.
Там, де точилися колись запеклі, криваві бої здійнялися пам’ятники, обеліски, не забувають їх люди.
Жити без пам’яті, без історії – значить зостатися без кореня життя.
Якщо казати про минуле, то потрібно відмітити здатність українців згуртуватися перед початком небезпеки, стійко переносити труднощі і героїчно боротися з ворогом.
/Files/images/Виз.jpgПо українській землі двічі пройшла руйнівна кривава хвиля , 250 українських сіл були стерті з лиця землі, спалені на попіл окупантами.
Перемога була одна на всіх, і ніхто не постояв за ціною. Для України ця ціна вимірювалася приблизно від 8 до 10 млн. людських життів, колосальні суми втрат економічного характеру.
За час окупації України 1941- 1945 років гітлерівці знищили більш як 5 млн. чоловік; 2,4 млн. вивезли на роботу в Германію. В роки війни загинув кожний шостий житель України.
Фашисти руйнували всю Європу, цим самим поставивши її на коліна. У німців було тисячі гармат, літаків і танків. Вони розстрілювали , вішали, спалювали, вбивали старців і жінок , дітей і поранених. Вороги вважали, що так же легко буде їх шлях і по най землі.
Не могла витерпіти Україна такого знущання.
Довгою дорогою війни йшли солдати до Перемоги. Але вона була ще так далека...
/Files/images/Виз 2.jpgВоєнні дії були скрізь. Йшли захищати свою Вітчизну, свободу та право на своє незалежне майбутнє :чоловіки, жінки та діти.
Внесок українського народу за перемогу над фашизмом неоціненний. Близько 2,5 млн. воїнів – українців нагороджені орденами і медалями, більше 2 млн. – відзначені званням Героя Радянського Союзу.
Подвиг воїнів, народних ополченців, партизан і підпільників, оборонявших і визволявших Батьківщину, назавжди збережуться в пам’яті благородних нащадків.
Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист – це найперший обов’язок кожного з нас.
/Files/images/виз 3.jpgІсторію не перепишеш, що було не зміниш. Вони пройшли важкий кривавий шлях війни, вистояли і перемогли у нелегкій боротьбі за свободу нашого народу. Чим менше залишаються в живих свідків тих боїв, тим більша повинна бути наша всенародна вдячність та опіка вічної пам’яті про тих , хто загинув, хто вижив в цій війні і живе серед нас. Вони були, є і будуть з нами – в наших серцях.


Ми маємо що пам’ятати, чим пишатися і чим дорожити.
Адже, сьогодні – ранкову тишу не розривають кулеметні черги, не проливається кров мільйонів людей. Ми живемо в незалежній, квітучій Україні. Блакитне і мирне небо – це найбільше щастя для кожного з нас.
За мир в усьому світі – це значить за народ,
За колоски налиті, за шум весняних вод.

Кiлькiсть переглядiв: 2256

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.