/Files/images/1_2023/1 апв 3.jpg

Державний Прапор України

23 серпня українці відзначають День державного прапора. А вже наступного дня святкуватимуть ще одну важливу дату — 32-гу річницю незалежності України.

День прапора є відносно новим святом. Його заснували указом другого президента України Леоніда Кучми "Про День Державного Прапора України" від 23 серпня 2004 року. Встановили вагому дату з метою виховання поваги громадян до державних символів України.

Державний прапор України затверджений Верховною Радою 28 січня 1992 року. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини складає 2:3.

/Files/images/1_2023/1112.jpg

Згідно із найбільш популярним тлумаченням колірної гами прапора, синя його смуга символізує ясне небо, а жовта — золоті пшеничні ниви.

Побутує твердження, що насправді барви прапора символізують дві головні стихії природи — воду і вогонь. А з релігійного погляду, жовтий (золотий) колір уособлює Творця і взагалі Вищу духовність, а синій — усе земне.

Історія державного прапора

Перша історична згадка про поєднання синього та жовтого елементів в офіційній символіці датується 1256 роком — Днем заснування Львова. Герб цього міста якраз прикрасив золотий лев на синьому тлі.

/Files/images/1_2023/1 пр 3.jpg

Золотий і синій ще з XIV століття офіційно використовувалися в гербі Руського королівства. Також ці кольори є й на гербах місцевої знаті, князів, шляхтичів.

Синьо-жовте сполучення було й в добу козацтва, особливо починаючи з XVIII століття. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Та перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила закон, затвердила поєднання жовтого і блакитного як стяг Української Народної Республіки.

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України постановою «Про прапор України» надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни.

Під синьо-жовтим прапором в Україні нині зустрічають іноземних гостей, військовослужбовці складають присягу, працюють українські посольства, він вивішується в ООН.

Під національним прапором українські захисники ведуть війну з російським окупантом.

/Files/images/1_2023/28_main-v1662663043.jpg

Синьо-жовтий прапор для українців — це символ свободи і боротьби за незалежність.

/Files/images/1_2023/1 пр 5.jpeg

Цікаві факти про прапор

  • Під синьо-жовтим відбулися три проголошення Української державності: 1917, 1941 та 1990 року; і три сучасних революції: «на граніті» та обидва Майдани. Нині під цим стягом ведеться війна проти росії.
  • Серед прапорів слов’янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.
  • 27 липня 1976 року під час футбольного матчу в Монреалі між збірними НДР і СРСР на поле у вишиванці та з прапором України в руках вибіг уболівальник Данило Мигаль та станцював гопак. Акція тривала 15 секунд, після чого втрутилась поліція. На самому стадіоні 150 українців вивісили плакат із написом «Свобода Україні!»
  • Український прапор змінив кілька кольорів, перш ніж прийти до звичного синьо-жовтого забарвлення − він був червоним, малиновим і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила нинішню гаму кольорів.
  • Китайська художниця Мао Мао у 1992 році попросила першого президента України Леоніда Кравчука поміняти розташування кольорів на прапорі. Таке поєднання, на думку Мао, символізувало біди для держави.
  • Уперше синьо-жовтий прапор підняли над Верховною Радою 4 вересня 1991 року.
  • У 2016 році українські альпіністи встановили синьо-жовтий прапор на висоті 6872 метри на вершині Охос-дель-Саладо в Андах, найвищого вулкана у світі.
  • Під час захисту Донецького аеропорту воїни-«кіборги», попри постійні обстріли, знов і знов вивішували прапор над будівлями. Синьо-жовтий стяг увесь цей час майорів навіть над диспетчерською вежею, аж поки ворог її не знищив. Нині двічі на рік цей стяг із Донецького летовища підіймають над військовою частиною у Кропивницькому.

Кiлькiсть переглядiв: 106

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.